Skip to content

Internetowe eldorado

Chcąc zarabiać poważne pieniądze przez Internet trzeba mieć stronę internetowa, a najlepiej kilka i dobry hosting. Sprawi to, że będzie ona dla ciebie pracować 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, nawet wtedy gdy nic przy niej w danym momencie nie robisz.

Zapewne zastanawiasz się no dobrze, tylko o czym mam tą stronę zrobić i jak mam ją zrobić skoro nie znam się na projektowaniu stron?

Otóz stronę internetową najlepiej zrobić zgodną ze swoimi zainteresowaniami. O wiele łatwiej jest pisać o czymś na czym się znasz i czym sie interesujesz. Sprawi to także, że chętnie będziesz nad nią pracował, bo np. jest ona związana z twoim hobby. Weź jednak pod uwagę to, że jednymi z najlepiej płatnych reklam są takie związane z finansami, inwestycjami, kredytami, ubezpieczeniami itp. Czyli głównie z branży finansowej. Reklamy będą jednym z twoich źródeł dochodów więc dobrze jest zrobić stronę związaną z taką tematyką.

Gdy już wiesz o czym zrobisz stronę, to trzeba pomyśleć nad wyborem adresu internetowego pod jakim ona będzie sie znajdować (domeny internetowej). Dobrze jeżeli adres naszej strony zawiera wyrażenia, na które będziemy sie pózniej pozycjonować i żeby był łatwy do zapamiętania. Jeżeli więc zdecydujemy się na zrobienie strony o różnych metodach zarabiania pieniędzy przez Internet to najlepiej byłoby, żeby adres naszej strony wyglądał np. tak: www.zarabianieprzezinternet.pl. Pamiętaj jednak, że musi to być adres, który przez nikogo innego nie jest zajęty.

Gdy mamy już domenę czas na zrobienie strony. Dobrze wybrać profesjonalną firmę hostingową u której zakupimy domenę i miejsce na serwerze, ponieważ dostaniemy wtedy sporo szablonów stron internetowych, z których będziemy sobie mogli wybrać taki, który najbardziej będzie pasował do tematyki naszej strony. Wcale nie trzeba się więc znać na programowaniu, żeby zrobić stronę internetową. Jedyne co musimy mieć to treść do naszej strony i profesjonalny hosting.

Jak już mamy gotową stronę to czas skierować na nią odwiedzających. Na początku możesz skierować na nią swoich znajomych rozsyłając np. wiadomość przez naszą klasę czy facebooka z prośbą o opinię na temat naszej strony. Po tym jak wygenerujemy jakiś ruch czas przystosować naszą stronę do zarabiania pieniedzy. Zacznijmy więc od zapisania sie do programu partnerskiego adsense, dzięki któremu będziesz zarabiał na wyświetlaniu na twoje stronie nieinwazyjnych reklam kontekstowych. Zanim się do niego zapiszesz ważne jest, żeby mieć już jakiś ruch na stronie, bo w przeciwnym razie nasza strona nie zostanie do niego przyjęta. Zweryfikowanie naszej strony zajmuje Google jakieś 2-3 dni robocze, po czym o decyzji zostaniemy powiadomieni mailowo. Nawet jeżeli twoja strona nie zostanie zaakceptowana za pierwszym razem to możesz ją rozbudować, zwiększyć liczbę odwiedzających i spróbować zgłosić się jeszcze raz.

Oprócz reklam dobrze jest także czerpać dochody na naszej stronie ze sprzedaży produktów. Dobrze jak mamy własnego e-booka lub jakiś kurs, który można promować na stronie. Jeżeli natomiast nie mamy własnego produktu, to nic straconego (należy jednak pomyśleć nad stworzeniem własnego produktu na sprzedaż), bo możemy sprzedawać produkty innych. Taka sprzedaż produktów innych osób nosi nazwę affiliate marketing co można przetłumaczyć na programy partnerskie. Ważne jest, żeby na swojej stronie sprzedawać produkty związane z jej tematyką.

 

Gdy już odpowiednio przygotujemy naszą stronę trzeba zajać się jej pozycjonowaniem. Pozycjonować trzeba się na wyrażenia związane z tematyka naszej strony, które wpisują internauci szukający informacji w wyszukiwarce Google. To czego ludzie szukają w Internecie i co wpisują, żeby to znaleźć można sprawdzić w Google Keyword Planer Tool.

Jeżeli nie znamy się na pozycjonowaniu stron to najlepiej zlecić pozycjonowanie na bardzo konkurencyjne frazy wyspecjalizowanej w tym firmie, a samemu w międzyczasie uczyć się pozycjonowania na frazy mniej konkurencyjne.

Zanim jednak nasza strona będzie widoczna na pierwszej stronie wyników wyszukiwania na frazy bardzo konkurencyjne może upłynać kilka miesięcy. Dlatego też na początku warto reklamować się w adwords, na facebooku, bingu, naszej klasie itp.

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z adwords to reklama naszego serwisu będzie widoczna na pierwszej stronie wyników wyszukiwania gdy internauta wpisze w wyszukiwarkę frazę, na którą zdecydowaliśmy się reklamować. Reklama naszej strony będzie wtedy jako jedna z trzech u samej góry lub jedna z pięciu po prawej. Podobnie będzie to w sytucaji, gdy zdecydujesz się na reklamę w bing.com. Polecam reklamowanie się w bing, bo nie dość, że jest to o wiele tańsze niż reklama w google, jest o wiele mniejsza konkurencja i nie ma takich ostrych kryteriow co do tego co możesz reklamować.

Dołacz do nas na Facebook-u i odbierz 5 darmowych książek na temat zarabiania i inwestowania pieniędzy. Wejdź na stronę zarabianie pieniedzy i sprawdź jakie książki dostaniesz.

Artykuly:

4 niekonwencjonalne sposoby jak zarobic pieniadze