Skip to content

Raty zero procent

Jak wykorzystać kredyt konsumpcyjny(raty zero procent) na inwestycje?

W wielu książkach o inwestowaniu i na wielu szkoleniach można usłyszeć, że kredyt konsumpcyjny jest zły a kredyt inwestycyjny dobry . Jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe pod warunkiem, że o tym z jakim kredytem mamy do czynienia decyduje jego przeznaczenie, a nie nazwa jego umowy w banku.
Możesz wiec wykorzystać kredyt konsumpcyjny na inwestycje. Są bowiem
sytuacje, w których on nic nie kosztuje.

Zapewne wiesz o tym, że można hipermarketach kupić różnego rodzaju sprzęt na tzw. „raty zero procent”.  Idąc tym tropem można zbudować rozwiązanie finansowe, które dostarcza nam darmowych pieniędzy. Chcąc zakupić jakiś sprzęt RTV, AGD czy inny mamy możliwość kupić go na raty lub za gotówkę. Bardzo często te raty nas nic nie kosztują. Wiele hipermarketów to oferują, a wraz z upływem czasu taka opcja będzie pojawiać się w coraz większej liczbie sklepów.

System wykorzystania kredytu konsumpcyjnego, który poniżej opiszę wymaga posiadania znajomych – odpowiednich znajomych.

Wyobraź  sobie sytuację, że twój znajomy chce sobie kupić jakąś drogą rzecz za gotówkę, a sklep, w którym chce to kupić oferuje także możliwość zakupu na raty zero procent. Możesz porozmawiać ze znajomym i zaproponować mu następujący układ: mówisz mu, że potrzebujesz pieniędzy na inwestycje i, że będziesz musiał wziąć kredyt na ten cel, który jest oprocentowany i trochę za drogi. Mówisz mu, że mógłbyś zaoszczędzić kilkaset złotych gdyby zastosować takie rozwiązanie: Ty  weźmiesz na raty sprzęt, który chce twój znajomy i jednocześnie sprzedasz go znajomemu, który zapłaci Ci za niego gotówką. Znajomy będzie miał to co chce kupić, a ty zostaniesz z ratami bez odsetek i gotówką, którą możesz zainwestować. Zanim oddasz pieniądze z kredytu możesz nimi obrócić kilka razy i na tym zarobić.

Kupując jednak cokolwiek na raty zero procent trzeba się upewnić czy nie ma obowiązkowego ubezpieczenia lub wysokiej prowizji za udzielenie kredytu. Kredyt taki do 5000 zł można dostać bez sprawdzania zdolności kredytowej.

Przy opracowaniu tematu skorzystano z książki Kamila Cebulskiego „Myśleć jak milionerzy”, którą polecamy. Można ją pobrać w wersji audiobook po polsku na(kliknij poniżej):Znajdziesz tam również wiele innych książek w wersji ebook i audiobook po polsku, które warto przeczytać. Żeby móc je pobrać trzeba dokonać jednorazowej opłaty. Jest to kwestia kilku złotych więc za pewne warto.

Podziel się ze znajomymi