Skip to content

Pomysł na biznes

Wiele osób marzy o otwarciu własnej firmy jednak tylko nieliczni się na to decydują ponieważ najczęściej:

 • nie mają pomysłu na biznes
 • mają pomysł, ale nie mają pieniędzy na start
 • boją się „porażki”

Zanim jednak zdecydujemy się rzucić pracę i otworzyć własną firmę dobrze byłoby się do tego przygotować. Najlepiej rozpocząć jakąś pracę (działalność) dorywczą.   Dobrze byłoby, żeby była to działalność, dzięki której nabędziemy niezbędnych umiejętności biznesowych. Robert T. Kiyosaki (autor bestselleru: „Bogaty ojciec biedny ojciec”, twórca gry inwestycyjnej cashflow), którego chętnie i często cytujemy uważa, że najbardziej przydatne w biznesie własnym są:

 • umiejętności sprzedażowe,
 • umiejętności komunikacyjne (rozmowa z ludźmi, nawiązywanie kontaktów)

Dlatego zanim zdecydujesz się na własny biznes dobrze jest te zdolności nabyć, ponieważ bez nich twoje szanse na sukces znacznie zmaleją.

No dobrze, ale co jeśli ktoś ma „dobrą” pracę, która jednak nie rozwija w nim tych umiejętności, ale nie chce jej zmieniać?

Tak osoba powinna wziąć pod uwagę 2 pomysły na biznes. Pierwszym jest sprzedaż własnej wiedzy, a drugim jest rozpoczęcie współpracy z jakąś firmą działającą w systemie biznesu popularnie zwanym marketingiem sieciowym.

Pomysł na dochodowy biznes jakim jest sprzedaż swojej wiedzy w postaci produktu informacyjnego.

 

Dla osób, które zamiast czytać wolą obejrzeć filmik przygotowałem wersję video tej strony

To co czyni ze sprzedaży tzw. info produktów tak świetny pomysł na biznes jest to, że całą sprzedaż można prowadzić mając do dyspozycji tylko komputer i Internet .Wszystko można także prowadzić automatycznie za pomocą różnego rodzaju oprogramowania. Możesz robić co chcesz bo wszystko robi się automatycznie. Możesz także tego rodzaju biznesem kierować z dowolnego miejsca na ziemi gdzie jest dostęp do Internetu. Czyli twój biznes funkcjonuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Myśląc o rozpoczęciu działalności w tym biznesie najpierw musisz wybrać odpowiednią niszę. Niszę która ma jakiś nierozwiązany problem i stworzyć produkt informacyjny w postaci e-booka, kursu który nauczy ludzi jak rozwiązać ten nurtujący ich problem, czy to w wersji pisanej, video czy audio.

Przez ostatnie kilka lat sporo osób zajęło się tego rodzaju zarabianiem pieniędzy czy w związku z tym sprzedaż produktów informacyjnych nadal jest dobrym pomysłem na biznes?

Poniżej trochę faktów, które odpowiedzą na to pytanie:

 • sprzedaż e-booków wzrosła w 2010 roku o 71% w porównaniu do roku poprzedniego i wyprzedziła sprzedaż tzw. audiobooków. W tym samym czasie sprzedaż książek „fiction” spadła o 15 procent w porównaniu do roku poprzedniego
 • Sprzedaż e-booków w 2011 r. sięgnęła 3,2 biliona dolarów
 • Szacuje się, że w 2016 r. sprzedaż e-booków ma sięgnąć 9,3 biliona dolarów
 • 90% ludzi nie czyta jeszcze e-booków. Tylko pomyśl jaki jest tutaj potencjał.

E-book ma tą zaletę nad książką drukowaną, że nie trzeba wydawać pieniędzy na drukowanie go. Trzeba, go tylko napisać, skonwertować do formatu PDF, następnie rozpocząć jego sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej. Mało tego nie trzeba nawet mieć strony internetowej, bo e-booka możesz sprzedawać chociażby przy pomocy wydawnictwa np. „Złote myśli”. Będziesz jednak wtedy dzielić się dochodami ze sprzedaży.

E-booków nie trzeba także przesyłać tradycyjną pocztą, rozwozić po księgarniach, dzielić się z nimi zyskiem ze sprzedaży.

E-booki będą jeszcze bardziej popularne tym bardziej, że Apple wypuściła jakiś czas temu ipada, dzięki któremu można czytać e-booki.

Szacuje się, że dział tzw. self-help (pomoc samemu sobie, rozwój osobisty) jest branżą wartą 13 bilionów dolarów rocznie. Co oznacza, że każdego roku sprzedaje się różnego rodzaju produkty informacyjne na całym świecie za 13 bilionów dolarów. Na dodatek przez ostatnie kilka lat sprzedaż produktów z tej branży rosła średnio 10% rocznie.

Mnóstwo ludzi poszukuje teraz informacji, chce się edukować z różnego rodzaju dziedzin i tematów. Szukają coraz więcej i więcej każdego dnia.

W dzisiejszych czasach sprzedaż produktów informacyjnych jest najprawdopodobniej jednych z najszybszych sposobów na zarobienie dużych pieniędzy. Na całym świecie przybywa coraz więcej osób, które swój pierwszy milion zarobiły na sprzedaży e-booków, różnego rodzaju kursów i szkoleń w wersji video bądź audio. A większość z nich zrobiła to mając tylko komputer z dostępem do Internetu i niewiele pieniędzy.

Peter Drucker powiedział kiedyś, że szkoły wyższe nie przetrwają. Przyszłość jest w tzw. „Uczeniu się na odległość”. Jest to w tej chwili rynek warty kilkaset bilionów dolarów.

Szkoły wyższe nie nadążają za tym jak wszystko szybko się zmienia. Zanim skończymy studia to wiedza, którą tam nabyliśmy jest już nieaktualna. Dlatego okazją dla Ciebie i dla mnie jest dostarczenie ludziom informacji i wiedzy, której szukają.

Rozpoczęcie biznesu polegającego na sprzedaży swojej wiedzy nie wymaga wielkiego kapitału na początek tak jak to jest w przypadku sporej części tradycyjnych biznesów. Jedyne co potrzebujesz to komputer z dostępem do Internetu, żeby zacząć tworzyć i sprzedawać produkty informacyjne.

Potrzebujemy teraz każdego dnia ogromnej ilości informacji tylko po to żeby przetrwać w dzisiejszych czasach. Informacja i wiedza jest teraz bardziej potrzebna niż jakikolwiek inny towar w tak szybko zmieniającym się świecie.

Każdy może zarabiać pieniądze na sprzedaży swojej wiedzy. Każdy kto:

 • ma wiedzę jak rozwiązać problem, który mają inni
 • chce wytłumaczyć innym jak ten ich problem rozwiązać tworząc e-booka, raport, kurs lub video

Na jaki temat stworzyć produkt informacyjny?

Są trzy takie nisze, w których większość pieniędzy ze sprzedaży produktów informacyjnych jest zarabiana:

 • zdrowie
 • związki międzyludzkie (szczególnie z płcią przeciwną)
 • pieniądze

Stwórz więc produkt w jednej z tej nisz. Upewnij się jednak, czego dokładnie ludzie szukają i co dokładnie wpisują w wyszukiwarkę google, żeby to znaleźć. Ważna jest duża ilość wyszukań danego „hasła”, najlepiej chociaż kilka tysięcy wyszukań każdego miesiąca. Wszystkich tych rzeczy dowiesz się z darmowego narzędzia Google adwords tool.

Zastanów się więc jakiego rodzaju problem ma duża ilość ludzi, który Ty wiesz jak rozwiązać?

Najlepiej, żeby miliony ludzi miały dany problem.

Dołącz do nas na Facebook-u i odbierz 5 darmowych książek na temat zarabiania i inwestowania pieniędzy. Wejdź na stronę zarabianie pieniędzy i sprawdź jakie książki dostaniesz.

Marketing sieciowy

Szczegółowo o tym rodzaju biznesu pisze pan Kiyosaki w swojej książce pt. „Szkoła biznesu”(Zobacz krótką charakterystykę książki. Kliknij tutaj). Wymienia on tam następujące możliwości, które daje marketing sieciowy:

   • Zmieniająca życie edukacja biznesowa. Firmy działające w tym systemie wspierają jednostki, które chcą dokonać zmian w swoim życiu. Zostaje się wyposażonym w przyszłościową edukację, pozna się nowych ludzi, można ciągle się rozwijać. Jednak nie wszystkie firmy taką edukację oferują dlatego trzeba najpierw zapytać jaki mają program szkoleń, czy podkreślają sprzedaż produktu czy rozwój swojej własnej osoby. Czy będą chcieli najpierw mnie rozwinąć.
   • Marketing sieciowy jest przykładem biznesu z kwadrantu „B”. Ludzie działając tutaj są trenowani do stania się właścicielami biznesu z kwadrantu „B”, w którym znajdują się najbogatsi. Rozpoczęcie pracy w  tym systemie jest bardzo dobrym sposobem na przestawienie się z kwadratów E, S do B. Chociażby samo uczestnictwo w szkoleniach i spotykanie się z tymi ludźmi wniesie wiele pożytecznych rzeczy.
   • Niskie ryzyko, niskie koszty rozpoczęcia działalności i zdobycie doświadczenia w prowadzeniu biznesu. Jeżeli masz znajomych lub rodzinę, którzy cię hamują, sprawiają, że się nie rozwijasz to zdecydowanie powinieneś wejść w ten biznes.
   • Inwestowanie w te same rzeczy, które inwestują bogaci. Zgodnie z prawem jeżeli nie masz odpowiedniego majątku, to nie możesz inwestować w najbardziej dochodowe przedsięwzięcia, w które inwestują bogaci.
   • Uczy bycia bogatym duchowo. Można pomagać innym, w tym biznesie możesz zostać bogatym jeżeli najpierw pomożesz stać się bogatymi innym
   • Będą otaczać cię ludzie, którzy cię wesprą w realizacji twoich marzeń. Po zrealizowaniu jednego marzenia będą cię motywować żebyś marzył o czymś nowym. Co prawda pieniądze nie są najważniejsze, ale wpływają na wszystkie rzeczy, które są ważne w życiu.
   • W sieci tkwi potencjał do zbudowania bogactwa. Najbogatsi budują sieci, reszta szuka pracy zamiast budować sieć. Wykorzystuje się tu ekonomię skali. Nie jesteś w stanie zrobić tego co można zrobić np. w 5 osób. Na pewno nie w tym samym czasie.
   • Zmiana punktu widzenia, nastawienia. Będziesz musiał stać się liderem. Nabierzesz odwagi do „wyjścia ze swojej strefy komfortu”, rozwiniesz się.
   • Uświadomisz sobie, że to TY masz władzę nad swoim własnym życiem i swoją przyszłością.

Zobacz także: 4 pomysły na biznes na czas recesji